fbpx

Poznaj zalety fotowoltaiki

Dzięki wygodnej instalacji fotowoltaicznej

Jakie są zalety fotowoltaiki?
Poniżej znajdziesz najważniejsze korzyści płynące
z posiadania instalacji fotowoltaicznych.

1. Prąd produkujesz samodzielnie

Przede wszystkim samodzielnie produkujesz prąd, a wzrastające ceny prądu nie są Ci już straszne. To trochę tak jakbyś miał kartę paliwową, na której możesz zatankować 1000 litrów benzyny. Nie interesuje Cię cena na danej stacji, bo 1 litr to zawsze 1 litr, a karta jest już opłacona.

2. Kwota za rachunek za prąd spada niemal do zera

Sumaryczna kwota za rachunek za prąd spada niemal do zera. Zostają jedynie opłaty stałe, które teraz i tak płacisz w rachunku. Zamiast kilku tysięcy złotych wydanych rocznie na prąd, zapłacisz około 100 zł rocznie za tzw. utrzymanie licznika. Wracając do przykładu z samochodem – to tak, jakbyś dostał samochód, który ma opłacone paliwo, ubezpieczenie i wszelkie serwisy, a Twoim jedynym obowiązkiem jest wykonać raz w roku przegląd za 100 zł.

3. Instalacja zwraca się w ekspresowym tempie

Instalacja zwraca się w ekspresowym tempie – przy dofinansowaniu i uldze podatkowej zwrot z inwestycji to 5 lat! Nie wiem w jakim czasie zwróci Ci się nowe ogrodzenie, kostka brukowa przed domem lub nowy telewizor, ale instalacja fotowoltaiczna z pewnością jest genialną inwestycją

4. 25 lat gwarancji producenta

Zestaw ma długi okres gwarancyjny – 25 lat gwarancji producenta na wysoką wydajność modułów oraz gwarancje produktowe. Sprawa jest prosta – im lepszy sprzęt, tym dłużej będzie wydajnie pracował. A my używamy najlepszego sprzętu.

5. Montaż jest szybki i bezinwazyjny

Montaż jest szybki i bezinwazyjny, trwa zazwyczaj jeden dzień. Nasze montaże wykonywane są wyłącznie przez certyfikowanych instalatorów, sami szkolimy i zatrudniamy nasze ekipy. Nie korzystamy z podwykonawców!

6. Nie musisz czekać na słońce

System pracuje też w pochmurne dni – nie musisz czekać na słońce. Moduły fotowoltaicznej działają wykorzystując promieniowanie słoneczne, a ono dociera do nas również w pochmurny dzień.

7. Różne formy dofinansowania

Funkcjonują obecnie różne formy dofinansowania – m.in. rządowy „Mój Prąd”, z którego możesz skorzystać. My załatwiamy wszelkie formalności!

8. Można odliczyć w uldze podatkowej

Wydatki na instalację można odliczyć w uldze podatkowej (ulga termomodernizacyjna), co również obniża ostateczne koszty i przyspiesza zwrot z inwestycji.

Ile wynosi inwestycja w panele słoneczne?

Cena instalacji zależy od wielu czynników: jakie jest zużycie prądu, jaką powierzchnię mamy dostępną na dachu lub gruncie, jakiej klasy sprzęt zostanie zamontowany, jak ustawiony jest dach względem stron świata, itd. Generalnie jest tak, że za wyższą ceną kryją się zazwyczaj lepsze parametry zestawu, wyższe uzyski z tej samej powierzchni oraz dłuższa gwarancja producenta. Do tego bardzo ważna jest długość gwarancji udzielana przez firmę montującą na sam montaż (Erato Energy – 5 lat gwarancji). Tylko połączenie najlepszej jakości materiałów i profesjonalnego montażu gwarantują zadowolenie na lata.

zalety płynące z posiadania fotowoltaiki - wykres

Dla obrazowego przykładu wybierzemy domek jednorodzinny o rachunkach w wysokości ok. 1500 zł rocznie (150 zł miesięcznie). Taki domek potrzebować będzie instalacji ok. 3,5 kWp – w zależności od mocy, około 10 szt. modułów fotowoltaicznych. Wycena na taką instalację, w zależności od wybranych produktów, powinna wynosić ok. 14000 zł na dobrych panelach monokrystalicznych. Uwaga! Jest to cena przykładowa! Konkretna wycena zależy od wielu czynników i jest zawsze przygotowana indywidualnie!

Mamy więc 14000 zł na fakturze VAT 8% (montaż na domu jednorodzinnym), otrzymujemy dofinansowanie 5000 zł z programu Mój Prąd. Zostaje 9000 zł kosztów poniesionych przez Inwestora. I teraz możemy od tej kwoty rozliczyć ulgę podatkową. Dla osoby rozliczającej się na zasadach ogólnych, podatkiem od dochodów 18%, oznacza to dodatkowe 1600 zł zysku (nie odprowadzonego podatku). Czyli całkowity koszt instalacji 3,5kWp, która działać będzie kilkadziesiąt lat wyniósłby 7400 zł. Oznacza to, że koszt zwraca się już w 4-5 lat. A zyski będą trwać i trwać – wystarczy obserwować i czerpać przyjemność z naszych wyników.

szacowany zwrot kosztów inwestycji w fotowoltaikę

CHCESZ POZNAĆ KOLEJNE ZALETY FOTOWOLTAIKI?
ZADZWOŃ DO MNIE LUB NAPISZ:

Mateusz Englot - Fotowoltaika na Podkarpaciu logo

Zrób pierwszy krok

w kierunku taniej i ekologicznej energii!

Mateusz Englot

ERATO ENERGY - Fotowoltaika - Logo firmowe

Potrzebujesz profesjonalnej porady dotyczącej fotowoltaiki?

Rozwiej swoje wątpliwości dotyczące odpowiednich paneli słonecznych dla Twojego domu podczas bezpłatnej konsultacji ze mną. Wypełnij krótki formularz, a ja oddzwonię lub napiszę Ci maila w ciągu 1 dnia roboczego.

    Copyright 2020 © MateuszEnglot.pl. Wszelkie prawa zastrzeżone. Strona by O.